Przewodnik po Krakowie | Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem licencjonowanym | Przewodnik Kraków

KRAKÓW PRZEWODNIK

Kraków – miasto położone nad Wisłą, założone przez legendarnego księcia Kraka nieopodal groty, w której zamieszkał smok – wawelskim zwany – to prastary gród o długiej tradycji historycznej i ogromnym bogactwie kulturowym.

Kraków to organizm posiadający kilka serc. Jedno serce to Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim (w którym możemy oglądać np. przepiękne arrasy zamówione przez króla Zygmunta Augusta w Brukseli i pozostawione przez niego w testamencie państwu polskiemu) oraz Katedrą Królewską – miejscem koronacji i nekropolią królów i królowych Polski. Kolejnym sercem Krakowa jest Rynek z bazyliką Mariacką, gdzie możemy podziwiać najpiękniejszy i największy gotycki ołtarz na świecie wyrzeźbiony przez Mistrza Wita Stwosza. Jeszcze jedno serce Krakowa to dzielnica Kazimierz, gdzie od wieków współistniały dwie kultury: chrześcijańska i żydowska, gdzie w niedalekiej odległości od siebie stoją synagogi i kościoły, a urokliwe uliczki zapadają w pamięci turystów na zawsze.

 

 

Kraków to nieprzebrane bogactwo zabytków z różnych epok prezentujących rozmaite style i sprawiających, że pejzaż Krakowa jest jedynym tego rodzaju na świecie. Prezentują się obok siebie różne budowle - kościoły, pałace, domy - w stylu: romańskim, gotyckim, barokowym, secesyjnym oraz eklektycznym.

Kraków to oczywiście miasto muzeów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą np. przenieść się do średniowiecznego Krakowa zwiedzając Muzeum Podziemia Rynku, lub w zamierzchłą przeszłość i do starożytnego Egiptu – zwiedzając Muzeum Archeologiczne. Miłośnicy malarstwa odwiedzą m.in. Sukiennice i Galerię Polskiego Malarstwa XIX i XX w., Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Dom Józefa Mehoffera, Dom Jana Matejki. Szczególne miejsce w sercach zwiedzających znajduje również Muzeum Książąt Czartoryskich.

Kraków to również miasto festiwali: odbywają się tutaj m.in. Festiwal Kultury Żydowskiej, Off Kamera Festiwal, Festiwal Muzyki Dawnej oraz wiele, wiele innych.

Zapraszam Państwa serdecznie do wspólnego zwiedzania Krakowa.

Przewodnik po Krakowie

Przewodnik po Krakowie | Przewodnik Kraków | Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem